Een succesverhaal over mineralen én over het belang van betrouwbare verbindingen en partner
De historie van MAF – Magnesiet en Amaril Fabrieken – gaat terug tot 1902 en de eerste honderd jaar zijn in 2002 ter gelegenheid van het eeuwfeest uitgebreid beschreven op de website. Alleszins de moeite waard om te lezen, want het geeft goed weer welke koers dit oer-Hollandse bedrijf is gevaren om te komen tot waar het vandaag de dag staat. In de fabriek in Vlaardingen worden mineralen vermalen tot stof dat dient als grondstof voor de voedingsmiddelenindustrie. “Maar bijvoorbeeld ook voor de verfbranche en de farmaciesector,” verklaart Peter van Huis. Hij is sinds 1996 Financial Controller bij MAF Group, waar naast de Vlaardingse productieplant ook meerdere werk- en handelsmaatschappijen en een vastgoedpoot onder vallen. “Wij zijn vooral actief in de Benelux en Latijns-Amerika, maar in principe is heel de wereld ons speelveld.”
Alles is met elkaar verbonden en versterkt elkaar
“Als je wereldwijd opereert dan zijn goede verbindingen cruciaal, want zonder communicatie en de gegarandeerde beschikbaarheid van alle bedrijfsdata ligt alles stil.” Dat is overigens niet helemaal waar, de fabriek zou kunnen doordraaien omdat dit een opzichzelfstaand stuk industriële automatisering betreft. “Maar snelle glasvezelverbindingen en dergelijke zijn voor ons onontbeerlijk. Als dat allemaal op orde is zoals nu, dan gaan we niet van alles overhoop halen door te gaan zoeken of het elders misschien nog net iets voordeliger kan. Het lijkt wellicht wat behoudend – en misschien is het ook wel typerend voor een familiebedrijf – maar wij zijn behoorlijk merk- en leverancierstrouw. Als het goed is en de prijs-kwaliteitverhouding is oké, dan zien wij geen noodzaak om over te stappen.”
Lean en mean maakt dat je moet kunnen vertrouwen op collega’s en partners
Daar waar de vierde generatie ambitieus voortbouwt op wat hun ondernemende overgrootvader F.J.A.M. van der Ven ooit is gestart, kun je met recht spreken van een op-en-top familiebedrijf. “We hebben zo’n 50 medewerkers in dienst en het voelt als een grote familie. We zijn lean georganiseerd met nauwelijks doublures in functies, maar we staan klaar voor elkaar om de taken van een ander waar te nemen als het erop aankomt.”
Peters eigen rol bevalt hem goed, vooral ook omdat het meer behelst dan enkel cijfers. “Ik ben verantwoordelijk voor de financiën, maar ook voor de ICT. Dat vraagt om verschillende manieren van denken en die afwisseling houdt het uitdagend. Mijn echte expertise ligt op het financiële vlak, maar het is leuk om je op veel verschillende terreinen ertegenaan te kunnen bemoeien zónder dat je zeer deskundig hoeft te zijn. Als je met een helikopterview de grote lijn in de gaten houdt dan kun je met partners als Trends daar perfect invulling aan geven.”
Kiezen voor uitgekristalliseerde techniek …
Bij MAF volgen ze alle nieuwe ontwikkelingen op de voet, maar dat wil niet zeggen dat ze ook direct alles zelf implementeren. “We varen op zeker als het gaat om ICT en stappen pas over op iets nieuws als we ervan overtuigd zijn dat het stabiel draait en dat alle kinderziektes eruit zijn.”
Zelf was Peter zo’n 20 jaar terug betrokken bij de selectie van een nieuwe telefoniepartner. “Toen we onze telefooncentrale wilden gaan vervangen, hebben we de markt verkend en zijn we al vrij snel uitgekomen bij Trends. Ze zaten lekker dichtbij, hadden een goed verhaal en er was een klik. Ik heb geen moment spijt gehad van de keuze en zeker qua support hebben ze waargemaakt wat ze beloofden en dat is voor ons erg belangrijk.”
MAF had een Siemens telefooncentrale en Trends leverde en installeerde een nieuwe state-of-the-art centrale. “Weer een Siemens, want ik zei het al eerder, we zijn merk- en leverancierstrouw als iets goed bevalt. Maar binnenkort gaan we over naar de cloud. Het wordt One Net van Vodafone, via Trends. Voor onze mobiele telefonie zitten we ook al bij Vodafone via Trends en door dit straks te combineren genieten we extra voordeel. Trends past bij ons. Ik ben heel tevreden over de manier van werken. Ze hanteren net als wij korte lijnen, zijn heel plat georganiseerd en kunnen dus snel acteren. Die spaarzame keren dat we ze nodig hebben voor support, pakken ze dat heel snel op. Pure professionals, proficiat met het 40-jarig jubileum en ga zo door!”
Benieuwd wat Trends ICT voor jouw bedrijf kan betekenen? Neem contact met ons op.